Насіння для пророщування

Вирощування проростків в домашніх умовах перетворилося в модний напрямок сучасного харчування. Те, що дають нам проростки не здатна дати жодна зелений овоч в зрілому стані. Проростки не тільки смачні та корисні, вони можуть послужити естетичною прикрасою для багатьох страв.

Прохання не плутати «проростки» з «паростками». Люди, що піклуються про своє здоров'я вже давно оцінили цей метод харчування сповна і їдять мікрозелень кожен день.

Оптимальні умови для пророщування і зростання насіннєвих проростків

Виростити чудо-зелень на своєму підвіконні досить просте і не дороге заняття. Відповідні умови для нормальної життєдіяльності насіння - кімнатна температура.

Інструкція для вирощування:

  • Замочіть насіння в розчині марганцівки для знезараження. Так можна уникнути цвілі та інших захворювань в момент зростання. Через 5 - 10 хвилин промийте в чистій воді 3 рази.
  • Залийте насіння водою і затягніть марлею. Поставте на теплому підвіконня (пророщування якісної зелені неможливо в холодному приміщенні). При досягненні 3 - 4 см, проростки готові до вживання в їжу.
  • Перед приготуванням салату або інших страв, слід ретельно промити зелень.

Не забувайте про те, що термін придатності проростків дуже обмежений. У холодильнику така зелень зберігається не більше 24 годин.

Які страви можна приготувати з проростками насіння

Проростки мають величезну кількість корисних речовин, тому список салатів з ними невичерпний. Вони стануть незвичайним доповненням будь-якого овочевого салату або м'ясної страви. Будь-яку найпростішу кашу, проростки здатні перетворити на блюдо «здорового харчування» наповненого: життєво необхідною клітковиною, вітаміном С і багатьма іншими мікроелементами.

Іншими словами їжа з проростками насіння - джерело корисних речовин і заряд життєвої енергії. А імунітет подякує за застосування в їжу зелених «малюків».

Популярні проростки для вирощування

Склад усіх проростків унікальний і корисний для будь-якого організму, але є деякі види насіння, виростивши які, ми отримуємо не тільки молоду зелень, а й лікувальний засіб.

Топ-3 популярних проростків:

  • Пшениця - класика пророщування. Прихильники здорового способу життя готують з проростків пшениці не тільки салати, популярністю користуються вітамінні, зелені коктейлі. Сік пшеничних проростків називають «нектар». До складу даних проростків входять: вітаміни, харчові волокна, мінерали та амінокислота, яка допомагає боротися з вірусами.
  • Маш - це різновид бобових. Медики з Індії стверджують, що його проростки здатні очистити організм від шлаків, що накопичилися і надати нових сил. Маш - джерело білка і має ранозагоювальні властивості. Застосування в їжу машу під час застуди, призведе до прискореного видужування.
  • Квасоля - це справжня жива їжа. У ній в рази більше корисних речовин, ніж в інших бобових. Проростки з квасолі володіють: кровотворними функціями, зміцнюють імунну систему і серце.